شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205266
تاریخ انتشار : 16 فروردین 1396 13:55
تعداد بازدید : 379

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

رگزاری هجدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در زندگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هجدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی طلاب علوم حوزوی با موضوع اخلاق در زندگی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.
ب

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هجدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی طلاب علوم حوزوی با موضوع اخلاق در زندگی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

جزایری استاد اخلاق، گفت: ماههای مبارک رمضان، ذی القعده و ذی الحجه دو فصل از سال است که جهت انسان سازی قرار داده شده است.

وی، در ادامه افزود: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن است که در این ماه به هر اندازه به آیات قرآن توجه کنید، مصداق نزول آن بر شخص رخ داده می شود.

ایشان خاطر نشان کرد: ماه رجب، مقدمه ای بر ماه رمضان است، از اعمال این ماه، اقامه نماز دورکعتی، استغفار نمودن، ۱۰۰۰۰ مرتبه سوره توحید، که معادل ختم نمودن قرآن کریم است.

جزایری، اظهار داشت: فضیلت ایام البیض در ماه رجب بسیار بوده و قبل و پس از ظهور اسلام نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است، خداوند تعالی به فرموده خویش، در این ایام جلیس بوده و می بایست تا می توانید به قرب او برسید.

استاد اخلاق کوثر، یاد آور شد: در این ماه باید توفیق انجام این اعمال را از خداوند خواستار باشید تا آماده ورود به ماه شعبان و پس از آن ماه رمضان شوید.

وی، در ادامه بیان کرد: خواندن نماز امام حسین (ع) درشب عاشورا از کوفیان مهلت خواستند تا به مدت یک شب به نماز، دعا و استغفار بپردازند؛ حضرت عیسی (ع) آرزو داشتند برای خواندن نماز به زمین بازگردد.

جزایری در پایان خاطر نشان کرد: همان گونه که جسم انسان به تغذیه احتیاج دارد، روح انسان نیز به انجام اعمال عبادی نیازمند است.

گفتنی است، این جلسه سه شنبه ۱۵ فروردین ماه سال جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :