پنج شنبه - 2018 آگوست 16 - 5 ذيحجه 1439 - 25 مرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206223
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1396 13:17
تعداد مشاهدات : 255

مدرسه علمیه کوثر ورامین

مداومت و استمرار در امر تبلیغ از ویژگی های مبلغ موفق است

مسؤول مؤسسه جهادی روایتگران نور با تاکید بر اینکه مبلغ باید در نزد مخاطب مقبولیت داشته باشد، ابراز کرد: اخلاق یکی از ابزارهایی است که مبلغ می تواند به واسطه آن در نزد مخاطب مقبولیت کسب کند.

مداومت و استمرار در امر تبلیغ از ویژگی های مبلغ موفق است
مسؤول مؤسسه جهادی روایتگران نور با بیان اینکه مبلغ موفق دارای ویژگی های مقبولیت، محبوبیت، مدیریت و موفقیت است، گفت: مداومت و استمرار در امر تبلیغ از ویژگی های مبلغ موفق است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام محمد مسلم وافی مسؤول مؤسسه جهادی روایتگران نور، امروز در نخستین جلسه درس اخلاق سال 96 که در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد، با اشاره به مهمترین عامل موفقیت در تبلیغ، گفت: مهارت در تبلیغ مهمترین موفقیت یک طلبه به شمار می رود.

وی تبلیغ را از جهت زمانی به سه دسته کوتاه مدت، بلند مدت و متوسط تقسیم کرد و گفت: در تبلیغ کوتاه مدت مبلغ در حین کارهای روزمره به امر تبلیغ نیز می پردازد اما در تبلیغ متوسط مبلغ با برگزاری جلسات تبلیغی به نشر معارف اسلامی در جامعه همت می کند اما زمانی که مبلغ در کانون خانواده به امر تبلیغ می پردازد در اصل تبلیغ را به صورت بلند مدت انجام می دهد.

حجت الاسلام وافی اضافه کرد: اگر امر تبلیغ بلند مدت انجام بپذیرد به طور قطع شرایط مناسبی برای سایر تبلیغات ذکر شده میسر خواهد شد.

مسؤول مؤسسه جهادی روایتگران نور با تاکید بر اینکه مبلغ باید در نزد مخاطب مقبولیت داشته باشد، ابراز کرد: اخلاق یکی از ابزارهایی است که مبلغ می تواند به واسطه آن در نزد مخاطب مقبولیت کسب کند.

وی در ادامه با بیان اینکه بهترین خوبی ها اخلاق خوب است، اظهار داشت: یکی از فرمولهای جذب مخاطب در بهاییت خوش اخلاقی است، طلاب باید در اخلاق نیکو شاخص باشند.

حجت الاسلام وافی محبوبیت را از دیگر ابزارها برای موفقیت مبلغ در امر تبلیغ دانست و گفت: مبلغ باید به مخاطب بفهماند که دلسوز او بوده و این دلسوزی ناشی از دوست داشتن است در این هنگام مبلغ محبوب مخاطب می شود.

مسؤول مؤسسه جهادی روایتگران نور با بیان اینکه مبلغ محبوب با مدیریتی که دارد می تواند از مخاطبانش استعدادیابی کند، گفت: مبلغ باید به علاقه مخاطب توجه کرده و آن علاقه را به درستی مدیریت و به مسیر صحیح هدایت کند.

وی با بیان اینکه مبلغ باید با مخاطبانش همدلی داشته باشد و این همدلی یعنی درک متقابل آنان، خاطر نشان کرد: مهمترین چیزی که در این روزگار آسان و در گذشته بسیار سخت بود انجام دادن گناه است امروز گناه نکردن بسیار سخت است چرا که زمینه گناه برای همگان فراهم است بر این اساس مبلغ باید بتواند برخی از مخاطبان را که به او مراجعه می کنند درک کند تا مبلغی موفق باشد بنابراین مبلغ خوب نه تنها ویژگی های مقبولیت، محبوبیت، مدیریت و موفقیت دارد بلکه در امر تبلیغ نیز مداومت دارد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :