شنبه - 2019 ژانوِيه 19 - 13 جمادي الاول 1440 - 29 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223717
تاریخ انتشار : 2 آبان 1396 14:33
تعداد بازدید : 151

گرامی داشت هفته تربیت بدنی در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

به مناسبت هفته تربیت بدنی وگرامی داشت آن، در این مدرسه سخنان مقام معظم رهبری به نمایش گذاشته شد
به گزارش معاونت فرهنگی به مناسبت هفته تربیت بدنی و گرامی داشت آن، در این حوزه سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با ورزش بانوان جهت استفاده طلاب و اساتید به نمایش گذاشته شد .

مقام معظم رهبری در اهمیت ورزش بانوان فرموده اند :

واقعاً انسان احساس افتخار مى کند از اینکه زنان جوانِ با ایمان ما یک چنین حرکت عظیم و ارزشمندى را مى توانند به وجود بیاورند و مایه افتخار براى جامعه ایرانى بشوند. من خبر را که شنیدم، لذّت بردم؛ وقتى هم که عکس هاى صعود خانم ها را دیدم که در ارتفاع ظاهراً هشت هزار و هشتصد و خرده اى ایستاده بودند و پرچم «یا فاطمه الزهراء» را دستشان گرفته بودند، واقعاً بیشتر احساس افتخار کردم. حقاً عظمت این کار خیلى زیاد است. … در غربت کوهستان، آن هم در آن نقطه ى دور از دسترس، آن هم بین این دره ها و برج هاى یخ و آن هواى نامساعد، زن شجاع و با اراده اى حرکت می کند و قصدش این است که این قدرت و نیروى پنهان در جسم و وجود و روح خودش را استخراج کند و به معرض بروز و ظهور برساند؛ خیلى عظمت دارد؛ خیلى کار بزرگى است. من تجلیل از شماها را وظیفه خودم می دانم و حقاً و انصافاً باید عظمت این کار به مردم نشان داده بشود. (بیانات در دیدار فاتحان قلّه اورست 30 / 8/ 1384)

طلبه‏ ها را باید وادار به ورزش کرد تا به این ترتیب آنان بتوانند از نشاط جوانی خود در محیط های ورزشی استفاده کنند .(بیانات رهبری در 9/ 7/ 1377)

ورزش در زنجيره حركات انسان در محيط اسلامي و در جامعه اي كه زيرساز نظام ارزشي آن اسلامي است، يك نردبان براي تكامل است. ما اعتقادمان اين است كه اگر ورزش بتواند روح تعاون، روح جمعگرايي به انسان بدهد، خيلي خوب است. من متأسفم از اينكه ورزشكار نيستم. ولي يك ورزش دوست هستم. (صحیفه نور، ج16، ص 61)


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :