سه شنبه - 2019 مارس 26 - 20 رجب 1440 - 6 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223923
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 23:0
تعداد بازدید : 171

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

دومین همایش فعالان مجازی حوزه های علمیه خواهران با حضور نماینده مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

دومین همایش فعالان مجازی حوزه های علمیه خواهران با حضور نماینده مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار در 27 و 28 شهریور در قم برگزار گردید.
دومین همایش فعالان مجازی حوزه های علمیه خواهران با حضور نماینده مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

گزارش همایش به شرح ذیل می باشد :

در افتتاحیه همایش پس از قرائت قرآن و سرود ملی ، مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران آیت الله محمود رضا جمشیدی فرمودند:

در سال گذشته مقام معظم رهبری، از این که برخی از مبلغین دینی با ابزار جدید و فضای مجازی آشنا نیستند ابراز تاسف کردند؛ بنده مفتخرم عرض کنم که حوزه های علمیه خواهران به این دغدغه رهبری توجه ویژه داشتند و در این عرصه پیشرفت های بسیاری زیادی

کرده اندعضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: با پیشرفت و توسعه های نوین در عرصه فناوری اطلاعات، این توانایی و فرصت به ما داده شده است که با حضور در فضای مجازی دین الهی را تبلیغ کنیم و پیام دین را به سراسر جهان ارسال کنیم.
واگر تا دیروز برای خواهران طلبه ممکن نبود که محتوای دینی خود را در اختیار دیگران بگذراند، امروز می توانند با حضور در فضای مجازی به تولید محتوای دینی بپردازند و محتوای خود را به دیگران نیز ارسال کنند.

«حجت الاسلام والمسلین سعیدرضا عاملی» عضو شورای عالی فضای مجازی در این همایش اعلام داشتند:بهترین مقابله با دشمن استفاده از فضای مجازی است.

« آقای علی طائی زاده »رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه های علمیه خواهران با بیان این که حوزه های علمیه خواهران از اولین نهادهایی بود که حضور در فضای مجازی را به عنوان یک سیاست برگزید ادامه داد: فرهنگ سازی، بومی سازی و اجماع سازی از گام های بعدی حوزه های علمیه خواهران در عرصه فضای مجازی بود و تاکید هایی که مقام معظم رهبری و مراجع عظام در سال های اخیر برای حضور در فضای مجازی داشته اند، صحت مسیر انتخاب شده در حوزه های علمیه خواهران را تایید کرد.

«آقای آزادی» رئیس هنرهای تجسمی در حوزه های علمیه بیان فرمودند: تبلیغ درفضای مجازی بایدبا زبان هنر و باز آفرینی فضای دینی انجام شود تا موثر واقع گردد.

«خانم عیسی خوانی» در مورد نقش ضرورت و روش های جریان سازی مسائل زنان ارائه مقاله نمودند.


روز دوم  

 در دومین روز همایش نیز حجت الاسلام علی مخدوم رییس مرکز ملی پاسخگویی به پرسش های دینی در مورد ارتباط موثر سخنرانی نمودند.

«دکتر مظفر» قائم مقام ستاد نمازبه تبیین سیاستها و رویکردهای ستاد اقامه نماز در فضای مجازی پرداختند .

«آقای مهدی کفاش» داستان نویس کشوری در رابطه با کارگاه روایت و تجربه دینی در روایت طلبگی صحبت نمودند.

«آقای نصاری» معاونت پژوهش در فضای مجازی کوثرنت به سخنانی در مورد نحوه پژوهش در فضای مجازی پرداختند.

تیم مهندسین « اخباری ( مدیر فنی کوثرنت)، شریعت( برنامه نویس پورتال)و اسدی ( برنامه نویس اپلیکیشن موبایل)» به توضیحاتی در باره فضای کوثر نت و کوثر بلاگ و به پاسخگویی طلاب پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :