جمعه - 2020 ژانوِيه 24 - 29 جمادي الاول 1441 - 4 بهمن 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 243121
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1397 7:43
تعداد بازدید : 157

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

جلسه دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 در گرایش تفسیر و علوم قرآن

عباسی، مدیر سطح سه مجتمع کوثر از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب سطح 3 در گرایش تفسیر و علوم قرآن در روز شنبه 3 شهریور ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، عباسی، مدیر سطح سه مجتمع کوثر از برگزاری   جلسه دفاع پایان نامه یکی از  طلاب سطح 3 در گرایش تفسیر و علوم قرآن  در روز شنبه 3 شهریور ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر خبر داد.

عباسی ، گفت: پایان نامه   مرضیه سفالیان از طلاب سطح 3 با موضوع "تاثیر ایمان به معاد در افزایش امید انسان از دیدگاه قرآن وروایات" با راهنمایی حجت الاسلام دکتر حسام الدین خلعتبری لیماکی و داوری حجت الاسلام دکتر علی غضنفری موفق به کسب نمره 18  شد.

وی، درادامه با اشاره به چکیده این پایان نامه افزود : آن چه انسان امروزی را بیشتر رنج می دهد خلأ وجودی و احساس بی هدفی و بی معنایی در زندگی است که در واقع ناشی از فراموشی خدا به عنوان مبدأ، و معاد به عنوان مقصد زندگی است. البته، اعتقاد به حیات پس از مرگ در معنادار بودن یا بی معنا بودن زندگی اثر دارد. از این رو ، انسان در پرتو خدای رزاق از اضطراب و یأس رها می گردد و پس از آگاهی و شناخت مبدأ هستی، اعتقاد به معاد و مقصد نهایی نقش اساسی در جهت دادن و معنا دادن به زندگی ایفا می کند.

عباسی، تصریح کرد: باور داشتن اصل معاد می تواند پوچی نظری را از زندگی انسان دور ساخته و با اصل جاودانگی و توجه به حیات ابدی به احساس بی نهایت طلبی انسان پاسخ داده و زندگی او را هدفمند گرداند و به اعمال و رفتار او جهت صحیح می دهد.

مدیر سطح 3، اظهار داشت: با نگرش مثبت نسبت به مرگ، چهره وحشت انگیز مرگ را به عنوان دریچه ای به سوی بقا تغییر داده و درد و رنج های این دنیایی را معنا دار و قابل تحمل می سازد و روح امید که محرک اصلی انسان و مایه حیات و ادامه دهنده زندگی است را متبلور نماید و انسان را فعال ساخته و در او  حرکت و انگیزه ایجاد کند. و در پی این اعتقاد و ایجاد حرکت، انسان را به راه وظیفه شناسی سوق می دهد و آنان را به رعایت حدود انسانی خود و احترام به حدود قانونی دیگران وادار می نماید. بیم از کیفر و امید به پاداش الهی، انسان را فرمانبردار دین خدا می سازد و آن ها را درستکار بار می آورد. که این امر در عرصه های فردی و اجتماعی تأثیر مستقیم دارد.

عباسی، خاطر نشان کرد: در پژوهش حاضر، بررسی تأثیر اعتقاد به معاد برافزایش امید انسان به روش تحقیق توصیفی تحلیلی است و جامعه پژوهش؛ کلیه کتب، پایان نامه ها، مقالات، سایت های مرتبط، با موضوع پژوهشی است. روش جمع آوری داده ها، کتابخانه ای است.

 

وی، در پایان واژه های کلیدی این تحقیق را  معاد، امید، آیات و روایات  بر شمرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :