جمعه - 2019 آگوست 23 - 22 ذيحجه 1440 - 1 شهريور 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253836
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1397 10:19
تعداد بازدید : 48

مدرسه علميه امام حسن مجتبي (ع)

زیارت امامان، متصل شدن به آنان و غرق شدن در انوار و معنویّات ایشان است

زیارت امامان را متصل شدن به نور آنان و غرق شدن در انوار و معنویّات ایشان مي باشد

بسمه تعالی

برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

     به مناسبت میلادحضرت زهرا (س)،مراسم جشن و سروری با حضورخانم نجفی(استاد حوزه) در مورخه (7/12/97)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) با حضور تمامی طلاب سطح 2 و 3، برگزار گردید.

به گزارش واحد فرهنگی:به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)، مراسم جشن و سروری با حضورخانم نجفی، استاد حوزه سه شنبه 7 اسفند ماه 97 در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) برگزارشد، خانم نجفی با اشاره به اینکه اصل حورالعین، از طبیعت ملک و نورانیت است گفت: حضرت فاطمه، انسیه‌ای است که به نورانیت و روحانیت فرشتگان است. چون بشریت، مستلزم کثرت کثافات عنصری مادی است؛ حضرت فاطمه انسیه حوراء از کدورت طبیعت بشری دور و منزه است و او موجودیت بین فرشتگان و بشر است.بدین جهت حضرت زهرا سلام الله علیها را «انسیه حوراء» گفتند که روح افزا و روح بخش و روح انگیز بود و در طینت سنخیتی او، کدورات و پلیدی وجود نداشته است.

استاد حوزه در ادامه گفت: علامه حسن زاده آملی (دام ظله) روایتی را از پیامبر صلی الله علیه و آله و از امام صادق(علیه السلام) نقل می کنند که حقیقت لیلةالقدر حضرت زهرا (سلام الله علیها) هستند، در لیلة القدر، «لیلة» یعنی «فاطمه» و «قدر» یعنی «الله»، لیلة القدر یعنی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و فاطمه را آنسان که حق اوست باید شناخت. کسی که فاطمه را آن طور که حق اوست شناخته است همانا لیلة القدر را درک کرده است.

خانم نجفی، زیارت، توسّل عاشقانه به دامان آل یاسین و دعا و حاجت خواستن را از واسطه‌ های مقرّب الهی دانست و گفت: تعظیم، تکریم، گرامی داشت و یاد کرد انسان‌های شایسته، هنرمند، فرهیخته، فرهنگ‌ساز، نقش‌آفرین، مصلح، متحول کنندگان تاریخ و ... و نیز زنده نگه ‌داشتن نام و یاد آنان پس از مرگ، لازمه محبت، عشق و ارادت انسان‌ها به نیکی‌ها و کمالات است و ریشه در فطرت و سرشت آدمی دارد.

استاد حوزه تصریح کرد: شخصیت‌های صالح با توجه به پایگاهی که در عقاید، احساسات وعواطف ملت‌ها دارند، نام و یادشان همواره زنده می‌ماند و علاقه‌مندان به آنان برای زنده نگه‌داشتن یادشان تا پای دار، پایداری می‌کنند و تا قطع قدم، ثابت قدم می‌مانند و برای نیل به کام معنا گام به دام بلا می‌نهند.

وی افزود: ذکر مناقب و فضایل آل طاها و یاسین علیهم السلام، احساس شادمانی و سرور در موالید و تألّم و اندوه در مصایب آنان، از یک سو، موجب تقرّب به خدا است؛ زیرا ارتباط عقلی و عاطفی با آن ذوات نوری- که انسان‌های کامل‌اند- مایه بهره وری از معارف قرآن و استفاده از سنت معصومان علیهم السلام می‌گردد و سبب تحکیم پیوند با خلیفه خدا می‌شود؛ گذشته از آنکه بزرگداشت نام و یاد اولیای الهی نیز هست. یکی از راه‌های بزرگداشت مفاخر و صاحبان کمال، زیارت آنان است که در حقیقت موجب بقا و استمرار حیات علمی، هنری و معنوی آنان می‌گردد. افزون بر اینکه عامل پیوند نسل حاضر و نسل‌های آینده، با نسل‌های گذشته و وسیله ارتباط روحی با آنان و کمالاتشان است.

خانم نجفی ادامه داد:  زیارت امامان، متصل شدن به آنان و غرق شدن در انوار و معنویّات ایشان است و نیز الهام گرفتن، درس آموختن، تحرّک و سیر در فضیلت‌ها و تکامل و ساخته شدن است.زیارت، تکریم و تعظیم در برابر کسانی است که فانی در معبود خویش گشته و جز رضای حضرت دوست راهی نپیموده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: زیارت پیشوایان دینی، نوعی بهره برداری بزرگ از وجود آنان، بعد از مرگ و شهادت است .

 و در پایان مراسم با پخش نماهنگ ،مولودی خوانی، اقامه  نماز جماعت  و پذیرایی به پایان رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :