جمعه - 2020 فوريه 21 - 27 جمادي الثاني 1441 - 2 اسفند 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262129
تاریخ انتشار : 15 مهر 1398 0:0
تعداد بازدید : 91

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

حرکت و تلاش در مسیر علم، باید برای انسان سازی باشد

به مناسبت ایام محرم و آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران، مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام اکرمی نیا در تاریخ شنبه 13مهرماه در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری برگزار گردید.

خبرگزاری مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری به مناسبت ایام محرم و آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران و نیز تقارن آن با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس از برگزاری مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام اکرمی نیا در جمع کلیه طلاب در تاریخ شنبه 13مهرماه از ساعت 10 الی 11 در سالن اجتماعات خبر داد.

اکرمی نیا ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سالار شهیدان و شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، درباره ضرورت فراگیری علم و دانش گفت: هر انسانی باید دنبال علم صحیح باشد، (البته علم و عمل باید تؤام با هم باشند)؛ ولی به هر حال باید در جستجوی علم بود آن هم از منبع اصلی که ذوات مقدسه اهل بیت هستند.

سپس افزود: علم صحیح، علم انسان سازی است، علمی که از تراوشات آن علم، نور ایجاد شود.

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن حوزه های علمیه و طلاب علوم دینی، بیان کرد: در حال حاضر مشکل جامعه و علم آموزی، مدرک نیست، این مدرک را در هر مؤسسه و مراکز علمی دیگر هم می­توان به دست آورد، آنچه که ما از حوزه های علوم دینی انتظار داریم، ساختن انسان است، باید ثمره خروجی مدارس علمیه اولیاء الله و بزرگان دینی باشد، نه این که بحث مدرک گرایی و حضور و غیاب ملاک باشد.

در حوزه قرار است ما در محضر اهل بیت علم آموزی داشته باشیم، پس به حضور و غیاب و نمره نباید متمرکز شد، زیرا کسی که خود را در محضر اهل بیت بداند، دیگر احتیاجی ندارد کسی حضور و غیاب او را انجام دهد.

اکرمی نیا مدرس حوزه های علمیه با توجه به این که نگاه به طلبگی باید این باشد که ما در محضر ذوات مقدس الهی هستیم، تأکید داشتند که: با این نگاه دیگر طلبه جویای علم خستگی ناپذیر می­شود و در کارش جدیت به خرج می دهد؛ پس حرکت و تلاش شما در مسیر علم باید انسان سازی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :